ימי קורונה: איך לעבוד מהבית בלי להשתגע?

מיקום, מיקום, מיקום

הגדירו פינה בבית שתשמש אתכם לעבודה, רצוי מאוד ליד שקעים חשמליים. אם אין לכם פינה כזו, ממש לא נורא לעבור ממקום למקום.

אם הגדרתם נקודה, רצוי שהיא תהיה ליד חלון (רצוי עם נוף). מחקרים מוכיחים שאם אתם יושבים בחדר ללא חלון, המואר כל היום בתאורה מלאכותית, אתם עלולים לחוש עייפים מאוד אחרי כמה שעות. אם אין לכם חלון, הציבו עציץ. הוא יזכיר לכם שיש טבע בחוץ.

אל תכנסו להוצאות

זה שעברתם לעבוד מהבית לא אומר שאתם חייבים לרוץ לחנות ולרכוש חפצים שבתום עונת הקורונה יהפכו למיותרים. אלתרו שולחן נוח וכסא ותתחילו לעבוד. אם העבודה מהבית תמצא חן בעינייכם, השקיעו במשהו קבוע קצת יותר. 

צמצמו הסחות דעת (עד כמה שאפשר)

אמנם דיווחי החדשות, הרשתות החברתיות והווטסאפ המשפחתי רוחשים כעת יותר מתמיד, אך למרות זאת נסו להתנתק. איך עושים זאת? מחלישים את הווליום ולא מתפתים להביט בטלפון בכל שלוש דקות. זה עוזר לריכוז ולשלוות הנפש.

הקפידו על הופעה

זה שעובדים מהבית לא אומר שרצוי להישאר בפיג'מה. לבשו משהו נוח ואל תשכחו להתגלח, להתאפר, להסתרק או  כל שגרה אחרת. אין לדעת איזו שיחת וידאו תיכנס ותתפוס אתכם בטרנינג מהתיכון.

יש לכם ילדים? תתחילו לעבוד מוקדם

אנשים בעלי ניסיון ארוך שנים בעבודה מהבית יעידו שהזמן היעיל ביותר לעבודה הן  שעות הבוקר המוקדמות. אם יש לכם ילדים דברים אלה נכונים שבעתיים. קומו מוקדם, אפילו ב-5:00 ותגלו כמה יעילים, חדים ומרוכזים אתם מסוגלים להיות.