ניוזלטרים חודשיים

שלום חברים,

 

משרד האנרגיה ממשיך לקדם עוד ועוד קידוחי נפט וגז בלב ים ולתכנן אסדות קרובות לחופים שלנו, תוך הפקרת הסביבה הימית, סיכון הכלכלה, סיכון ההתפלה וסיכון הבריאות של כולנו. הוא מסרב לאפשר למשרד הגנת הסביבה סמכויות במלוא המרחב הימי של ישראל, מעכב מוכנות לטיפול באירועי חירום, מונע מהציבור מידע על דליפות קטנות ובינוניות, מסלף עובדות ומידע לגבי מסוכנות אסדות קרובות לחוף ועוד שורת כשלים ניהוליים המגבירים הסתברות לאירוע דליפה משמעותי.

וגם, מבקר המדינה מתח ביקורת חסרת תקדים על משרד האנרגיה (כן, אותו משרד שמקדם את הקידוחים) ועל רשות המים בעקבות ניהול כושל ומסוכן של משק המים, שהביא אותנו כמעט לכדי אסון.

מה אנחנו עושים?

נאבקים למען חוק אזורים ימיים שיוציא את הפיקוח על הקידוחים מידי משרד האנרגיה ויעביר אותו למשרד להגנת הסביבה, ולמען ניהול מקיים ואחראי של משק המים, שמחלק בצורה אחראית ומאוזנת את המשאב בין החקלאות, האזרחים והטבע, בלי להביא עלינו אסון.

עזרו לנו במאבקים חשובים וקריטיים אלה, שמתנהלים ממש בימים אלה. שתפו את המסרים שלנו, הצטרפו למגני הים ותרמו לנו. יחד יהיה פה צלול!

ספטמבר 2018

שלום חברים,

הייתה לנו שנה מוצלחת. מכל האמוניה נסגר, בשיתוף עיריית הרצליה הכרזנו על פרויקט "עיר ללא פלסטיק", יזמנו הצעות חוק, הגשנו עתירות לבתי המשפט, ערכנו שלושה כנסים ועל השאר נא קראו בברכה המצורפת.
 
במוצ"ש היינו חלק מהההפגנה הסביבתית הגדולה ביותר אי-פעם, בה דרשנו למנוע את זיהום הים מקידוחים ולהפסיק את הפקרת נושא הסביבה בתכנון.
 
מאחלים לכם שנה טובה, מתוקה, פוריה וצלולה, שבה הסביבה שלנו תקבל סוף סוף את מקומה הראוי במודעות הציבור ובעיקר במודעות מקבלי ההחלטות.

יולי 2018

שלום חברים,

קראו את מכתבה של מנכ"ל "צלול", מאיה יעקבס, ובואו לעצרת הסביבתית הגדולה בתולדות המדינה, שהיא גם המסיבה הטובה בעיר – 1 בספטמבר 2018, כיכר רבין, תל אביב-יפו. 19:45. מי יהיו שם? הדג נחש, אברהם טל, מרינה מקסימיליאן, עברי לידר, 

DARWISH, RISSING DUST, ELLA GOTMAN ואיזי.

מזיזים את האסדה ושומרים על הסביבה!

יוני 2018

שלום חברים,

עמותת צלול התייצבה לצד ציבור גדול מכל רחבי הארץ הדורש להגן על בריאותו ועל בריאות הסביבה בכל הקשור לקידוחי הגז. "צלול" דורשת לנקוט במדיניות שתבטיח משק אנרגיה מקיים ואחראי, הרואה את האינטרס של כלל הציבור ולא של חברות האנרגיה.

חופי הרחצה באזור המרכז  מתאפיינים בצפיפות רבה, עד שאין כמעט מקום לפרוס מגבת, והשר אלקין, החליט לתמוך בטיקונים ובמפלגות החרדיות במקום בציבור, ולא הרחיב את חוק הפיקדון. "צלול" שוקלת לפנות לבית המשפט.  וזה רק חלק קטן מהפעילות שלנו בימים אלה.

עזרו לנו לשמור על הים ועל הנחלים. ספרו עלינו לחבריכם ולבני משפחותיכם, הצטרפו ל"מגני הים", עקבו אחרינו ברשתות החברתיות, עשו לייק לפוסטים שלנו ותרמו לנו. יחד יהיה פה צלול. 

אפריל 2018

שלום חברים,

האביב כאן כבר, עונת הרחצה בפתח ואנחנו ממשיכים במאבקים שלנו למען ים צלול ונחלים נקיים.  בשיתוף עיריית הרצליה הכרזנו על פילוט סביבתי ראשון מסוגו בארץ ובעולם להפסקת השימוש בפלסטיק חד פעמי, אנחנו נלחמים בחוק רישוי עסקים שכל מטרתו לפגוע בסמכויות הרשויות המקומיות, אנחנו דורשים שקיפות מועדת אדירי ומהשר להגנת הסביבה אנו דורשים להרחיב חוק הפיקדון על הבקבוקים הגדולים המזהמים את הסביבה שלנו. ואתם מוזמנים למפגש "אוקיאנוסים של פלסטיק", שמארגנות קרן היינריך בל ו"צלול". בואו, יהיה מעניין!

מעל לכל אנחנו מאחלים לכולם חג אביב פורח, מלא שמחה ובעיקר צלול בים ובנחלים.

 

פברואר 2018

שלום חברים,

מסמסים לכחלון ולגפני ומונעים את "חוק חיפה כימיקלים" המסוכן!

בשבוע הבא (ב') מתכוונת ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לבצע מחטף ולאשר את חוק "חיפה כימיקלים", שכל מטרתו להפקיע מידי עיריית חיפה את האחריות להענקת רשיונות עסק, ולהעבירה לממשלה. זהו חוק פרסונלי שערורייתי שיש לו מטרה אחת – לשרת את חיפה כימיקלים ואת הטייקונים העומדים בראשה, ולאפשר להם להכניס לנמל אונית אמוניה מסוכנת על חשבון חייהם של מאות אלפים בחיפה ובצפון הארץ. הסיבה לחוק – התנגדות יונה יהב ועמותת צלול להחלטת הממשלה להעדיף חלופת ייבוא אמוניה המסוכנת לציבור בגלל שהיא זולה יותר לחיפה כימיקלים.

דצמבר 2017

שלום חברים,

עמותת צלול גאה להציג את הישגיה הבולטים ל-2017: מכל האמוניה נסגר, חוק השקיות נכנס לתוקף, השפד"ן הפסיק להזרים בוצת-ביוב, הופסקה הזרמת השפכים לנחל שגור והמדינה החלה לטפל בהפסקת הזרמת השפכים לנחל קדרון.  רשת הפעילים "מגני הים" של "צלול" צמחה באופן משמעותי וכוללת היום אלפי חברים הפועלים בתחומים שונים. אם טרם הצטרפתם, עשו זאת עכשיו! 
 

ומה לשנה הבאה? 

נמשיך לפעול להחלת חוק הפקדון על בקבוקים גדולים, נפעל להפחתת השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים, נמשיך במאבק "גונבים לנו את הים", לקידום חוק אזורים ימיים ששם את הגנת הסביבה במרכז ולתיקון חוק הבניה בחופים, נפעל לקידום המוכנות הלאומית לטיפול בזיהומי ים משמן ודלקים, נפעל לניקיון מפרץ עכו מזיהום הכספית החמור, נדרוש את שיפור תשתיות הביוב במסגרת הבינוי המואץ בכל רחבי הארץ ונעמיק את שיתוף הפעולה עם המגזר הערבי.

כדי שנעמוד באתגרים חשובים אלה, אנו זקוקים לעזרתכם. ספרו עלינו לחבריכם ולמכריכם, שתפו את המסרים שלנו, תרמו לנו, הצטרפו ל"מגני הים" והתנדבו לפעילות שלנו. יחד יהיה פה צלול!