"צלול" לחולדאי: אין לכרות עצים עד לתחילת העבודות על הרכבת הקלה

עצים בתל אביב

עמותת צלול דורשת מראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, בבקשה להורות להפסיק לאלתר את עבודת פינוי התשתיות ובעיקר את עקירת העצים ברחובות בהן מתוכננים הקו הסגול והקו הירוק של הרכבת הקלה.

לדברי "צלול", הבקשה באה בעקבות ידיעות לפיהן בעקבות התפטרות של בכירים בחברת נת"ע ובעקבות בדיקות שעורכת ההנהלה החדשה, פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן צפוי להתעכב במשך שנים. מכאן, שדחיית העבודות מחייבת את דחיית פינוי התשתיות מהציר שבו תעבור הרכבת, הכוללות הרחבת צירים, עבודות גידור, פינוי תשתיות חשמל, מים ותקשורת ועקירת עצים.

עוד כתבו הארגונים, כי לעצים תפקיד חשוב בשמירת הסביבה ובצמצום השפעות משבר האקלים. העצים קולטים מזהמים, מפחיתים את עומסי החום בארבע מעלות לפחות, מפחיתים רעש, מעודדים הליכה ברגל ומעודדים פעילות ספורטיבית.

במכתבה ציינה "צלול", כי ברחבי העיר תל אביב-יפו ובכל אזור המרכז, נגדעים ונעקרים בשנים האחרונות מאות אלפי עצים כדי לפנות מקום לפרויקטים של בנייה ולתשתיות. הפגיעה בעצים פוגעת באיכות חייהם של התושבים ובבריאותם במרחב כולו. בשל סיבה זו, קיימת חשיבות רבה במניעת כריתת העצים בציר הרכבת הקלה לפחות עד למועד תחילת העבודות.