ימי קורונה: חד פעמי אויב הסביבה

כולנו חרדים לבריאות, אך אסור לשכוח, הפסלטיק החד פעמי ישאר בסביבה שלנו גם אחרי שהקורונה תחלוף. לכן, אנחנו חייבים להמשיך לצמצם את השימוש גם בימים אלה למענינו ולמען הסביבה

חד פעמי לא יותר בטוח

בהלת הקורונה גורמת לרבים לחשוב שאולי כדאי לחזור ולהשתמש בכלים החד פעמיים, שכן הם בטוחים יותר לשימוש. אלא, שמחקרים מוכיחים שאין בהם שום יתרון. נגיף הקורונה מסוגל להמשיך להתקיים על משטחים העשויים מתכת, פלסטיק, קרטון, שיש וקרמיקה בטווח שבין שעות לימים. מה שאומר שמעבר לכלים חד פעמיים אינו פותר שום בעייה להיפך, מוטב לרחוץ היטב כלים ומשטחים ובעיקר להתרחק מאנשים החשודים כחולים.

יוצאים לקניות? קחו סל מהבית

שקיות הנילון שהן אויב הסביבה בכל הימים, הן אויב גם כיום.  ערכו קניות עם הסל האישי שלכם, ארזו בעצמכם את הפריטים שקניתם ובתום הקניות שטפו את הסל. שקיות חד פעמיות לא מקנות שום יתרון. להיפך, אתם לא יודעים כמה ידיים נגעו בהן לפניכם.

המעיטו בכמות הפסולת שאתם מייצרים

הרשויות המקומיות מתמודדות עם מחסור בעובדים זאת בשעה שרוב הציבור נמצא בבית ומייצר יותר פסולת מאשר בימים רגילים. לכן, חשוב לנסות לצמצם את כמות הפסולת. לקנות רק מה שבאמת צריך  ולבזבז פחות.

הזיהום יישאר אחרי שהקורונה תחלוף

כלי הפלסטיק החד פעמיים שנשתמש בהם לשווא (כפי שכבר אמרונ, אין סיבה להשתמש בהם), יישארו איתנו עוד הרבה זמן בהררי הפסולת שאנו מייצרים ומועברים להטמנה ובסביבה אליה הם מושלכים. לכן, גם כיום מוטב להימנע מהם. אם אתם יוצאים לטיול או לפיקניק קחו איתכם כלים רב פעמיים ושטפו אותם היטב כשתחזרו הביתה. השלכת פסולת לסביבה בימים אלה מסוכנת שבעתיים. היא מסכנת את עובדי הניקיון ואת חיות הבר.