אחריות תאגידית סביבתית – 60 גוונים של ירוק

עמותת "צלול" הפועלת למעלה מ-20 שנה בתחום הסביבה מציעה לכם להצטרף למהפכה הסביבתית - לחסוך במשאבים, לחסוך כסף ולתרום לסביבה. כל חברה על פי יכולתה, רצונה והגוון הירוק המתאים לה

מהו הגוון הירוק שלכם?

היום יותר מתמיד הציבור מבין שיש לשים את בריאות האדם והטבע בראש סדר העדיפויות. "צלול" מארגוני הסביבה המובילים בארץ, פועלת מזה למעלה מ-20 שנה להבטחת מטרה זו על ידי הובלת מאבקים סביבתיים בלתי מתפשרים מול גורמים מזהמים, זאת לצד שיתופי פעולה פורצי דרך עם רשויות מקומיות ועסקים לשינוי הרגלים אישיים וארגוניים ולשינוי מדיניות סביבתית.

"צלול" מציעה לכם לאמץ את שיטת "50 גוונים של ירוק"  הכוללת חסכון במשאבים ובכסף, צמצום טביעת הרגל האקולוגית, יצירת סביבת עבודה בריאה, העשרת העובדים ומשפחותיהם, הכרה ומוניטין מצד לקוחות, ספקים ועובדים  וגם תרומה לעמותה השומרת על הים והנחלים של ישראל, פועלת לצמצום הפלסטיק החד פעמי וליצירת קהילה סביבתית גדלה והולכת. 

שיטת "50 גוונים של ירוק" תסייע לכם להפחית את כמות הפסולת שאתם מייצרים ובעיקר פלסטיק חד פעמי, לצמצם את זיהום האוויר שגורמת התחבורה, לצמצם את הצריכה,  ולחסוך במשאבים. לא רק כי זה משתלם כלכלית, אלא כי אין ברירה אחרת. כי אם לא נשתנה ונשנה את סגנון חיינו ואת האופן בו אנו מייצרים מוצרים וצורכים אותם, חיינו על כדור הארץ יהיו בלתי נסבלים בתוך שנים אחדות.

בפני כל חברה מונחת הבחירה לבחור את הגוון הירוק המתאים לה והמחויבות שהיא מעוניינת לקחת על עצמה. 

50 גוונים של ירוק - מה זה?

שיטת "5גוונים של ירוק" מאפשרת לכל חברה להחליט, בסיוע המומחים של  עמותת צלול, על רמת הסביבתיות אליה היא שואפת וליישם זאת. ככל שהחברה מאמצת יותר רכיבים סביבתיים, כך מעמיק הגוון הירוק שלה ואיתו החסכון במשאבים. 

מומחי "צלול" יסייעו לכם להתייעל בתחומים שונים ומגוונים: צמצום השימוש בפלסטיק חד פעמי, התייעלות בתחום האנרגיה, המים והנסועה  – בעבודה וגם בבית. "צלול" תכין תוכנית הסברה לעובדים ולמשפחותיהם – איך לשנות הרגלים גם בבית – צמצום בזבוז מזון, אימוץ של אופנה בת קיימא ועוד ועוד. הליווי יכלול גם פעילות לילדים. כל חברה על פי צרכיה, רצונה והגוון הירוק המתאים לה.

אימוץ שיטת "50 גוונים של ירוק" חוסכת כסף, יוצרת מוניטין לחברה, מעשירה את העובדים, מצילה את כדור הארץ ומסייעת לפעילותה של עמותה סביבתית מובילה – הכל במהלך אחד.

מה "צלול" מציעה לחברות, מסעדות, רשויות ועוד?

הגדרת הגוון הירוק

ניתוח פעילות החברה, מדידת השפעתה על הסביבה, קביעת "הגוון הירוק" אליו שואפים להגיע וגיבוש היעדים והמטרות לביצוע

גיבוש תוכנית לאחריות סביבתית

תכנון תוכנית משותפת באמצעות ההנהלה, העובדים בדרגים השונים והספקים במטרה להגשים את היעדים שהוצבו

צמצום פליטת גזי חממה

תאורה, מיזוג, ציוד IT וציוד אלקטרוני

צמצום פליטת מזהמים מנסועה

מכוניות פרטיות וטיסות לחו"ל

צמצום פסולת

פסולת נייר, פסולת אלקטרונית, פסולת אורגנית, אריזות, פלסטיק וכלים חד פעמיים

יעול הרכש

איכות המוצרים, צורת אריזה, קנייה מעסקים מקומיים והקפדה על סחר הוגן

ערך מוסף ירוק

פרסום ויחסי ציבור

שיתוף הפעולה והפעילות יפורסמו ברשתות החברתיות ובפלטפורמות נוספות ויבואו לידיעת הלקוחות וכלל הציבור

תרומה לסביבה

אתם חוסכים ובאותה הזדמנות תורמים להגנת הטבע, להפחתת הזיהום הסביבתי ולבלימת משבר האקלים

ליווי השינוי בקרב העובדים

משנים הרגלים גם בבית: "צלול" תכין תוכנית הסברה להורים וליילדים להפסקת השימוש בפסלטיק, צמצום בזבוז מזון, אופנה מקיימת ועוד

אתם בוחרים לאיזה מאבק לתרום

אתם בוחרים לאיזה מאבק של "צלול" אתם תורמים ובכך הופכים לשותפים שלנו במאבק למען הסביבה והבריאות של כולנו

צרו קשר ובחרו את הגוון הירוק שלכם

limor.gorelik@zalul.org.il